Kulturní dům
Provozní doba
Po – Pá: 8:00 – 17:00
(doporučujeme předem zavolat)
Kontakty
Tel: 739 641 922
Po – Pá: 8:00 – 17:00
(doporučujeme předem zavolat)
Tel: 739 641 922
Sál kulturního domu s kapacitou max. 202 míst k sezení v přízemí a max. 202 míst k sezení na balkoně. Sál je vybaven základní multimediální technikou, která je dostupná k užití po domluvě. Pronájem sálu zahrnuje více cenových variant. Základní sazba pro samostatný sál bez okolních prostor a baru je: 1300 Kč/hod.
Prostor v podzemní části Kulturního domu. S odděle-
ným vstupem ze strany.
Vhodný k setkání spolků, oslavám, smutečním hosti-
nám atp.
Součástí vinárny je bar s kuchyňkou se základním vy-
bavením (dřez, myčka, lednička s mrazákem), vybave-
no nádobím ( talíře, půllitry, sklenice na víno)
Kapacita 70 osob při jídlením rozložení stolů
Cena jednodenního pronájmu 3000 Kč.
K uvolnění pozemku nedaleko historického březnického náměstí došlo po demolici staré zástavby. Karel Prager na něj navrhoval kulturní dům v době, kdy oficiálně nemohl svá díla publikovat. Z toho důvodu byli jako hlavní autoři stavby uváděni Pragerovi spolupracovníci Jan Louda a Zbyšek Stýblo v rámci Architektonické služby Českého fondu výtvarného umění. K položení základního kamene došlo v roce 1981, dva roky po návrhu domu. Celkové náklady se vyšplhaly na 9 milionů korun.
V roce 1985 pak byla stavba slavnostně otevřena veřejnosti Jednoduchá kubická hmota domu založená na obdélníkovém půdorysu působí ve svém okolí velmi nenápadně. Jeho nejvýraznější prvky představují pouze oblé betonové hmoty vystupující z rohů budovy a rovněž přistavěný prosklený vstup uprostřed hlavního průčelí. Ocelový skelet patrové budovy s plochou střechou byl vyroben v ostravských železárnách.Na výzdobě interiérů se podílela řada známých umělců, například sochařskou výzdobu řešil Olbram Zoubek. Na hlavní prostor sálu navazují další místnosti, jejichž stropy jsou rovněž umělecky zpracovány. Díky vzájemnému propojení konstrukce a vnitřního vybavení tak vzniklo integrální umělecké dílo, jehož hodnota je v dnešní době obrovská, zejména díky původnímu dochování. V období „klatby“ Prager navrhl ještě jeden kulturní dům podobného měřítka, a to ve veselí Nad Lužnicí. Jeho hodnota však byla definitivně pohřbena hulvátskou rekonstrukcí z roku 2011, kdy došlo k oranžovému omítnutí fasády s původním keramickým obkladem. Hodnota kulturního domu v Březnici proto spočívá právě v originálním dochování jak exteriérů, tak i vzácných interiérů.